Forum dyskusyjne o szkole

Forum dyskusyjne o szkole


#1 2014-07-19 10:24:59

mool

***

Zarejestrowany: 2014-07-19
Posty: 6
Punktów :   

słodycze - jak się opanować ?

Czy zastanawiacie się jak zrezygnować ze słodyczy. Niejedzenie słodyczy jest trudne, zwłaszcza wtedy, gdy często je podjadamy pomiędzy posiłkami. Dla wielu osób bez względu na wiek i płeć to ulubiona i długo wyczekiwana przekąska, sposób na przerwę w nauce, poprawę humoru. Słodycze często stają się lekiem na zmienne nastroje, sposobem na poprawę stanu ducha. Ich tajemnicą jest to, że powodują wydzielanie hormonu szczęścia – serotoniny, przez co poprawiają samopoczucie. Tym trudniejsza jest rezygnacja ze słodyczy.

Słodkości obecne są w różnych ilościach w jadłospisie większości z nas. Problem pojawia się wówczas, kiedy jemy słodycze niemal nawykowo, każdego dnia lub bez ograniczeń. Sięgając po jedno ciastko nabieramy ochotę na kolejne. Pozbawieni samokontroli pochłaniamy je codziennie, jako przekąskę, lub po prostu „ przy okazji:, pomiędzy posiłkami, a czasem nawet w zastępstwie, jako główny posiłek. Część osób przyznaje się nawet, że pada ofiarą zjawiska, które określa jako „napad na słodycze”. Wszelkie słodkości są często stałym elementem podjadania, które może być wynikiem nudy, stresu, przyzwyczajeń, braku czasu na przygotowanie głównego, wartościowego posiłku. Małe „co nieco” bywa próbą ucieczki od problemu, sposobem na poprawę nastroju.

Wśród najważniejszych przyczyn powstawania nadwagi wymienia się tzw. dodatni bilans energetyczny. Oznacza to, że przyjmujemy więcej kalorii wraz z pożywieniem, niż jesteśmy w stanie pozbyć się ich w czasie codziennej aktywności. Jednym z głównych winowajców jest zbyt wysoka podaż węglowodanów prostych i tłuszczów nasyconych w codziennej diecie, a więc częste jedzenie słodyczy.
-------------------------------------------------------
więcej czytaj na : http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/d … ycze.html#

Offline

 

#2 2015-04-14 14:31:36

jopik

***

Zarejestrowany: 2015-04-14
Posty: 8
Punktów :   

Re: słodycze - jak się opanować ?

Bardzo fajny artykuł, sam mam problem ze słodyczami i mogę stwierdzić że nałogowo. Kiedyś udało mi się to opanować i stłumić chęć jedzenia lecz po jakimś okresie czasu ochota wrócila


Oszczędne kotly na biomase !

Offline

 

#3 2015-04-16 13:24:34

pesto

***

Zarejestrowany: 2015-04-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: słodycze - jak się opanować ?

ja również dziekuje po przeczytaniu zmnieniłem troszke podejscie


Solidne Tralki!

Offline

 

#4 2015-05-08 12:20:09

robek

***

Zarejestrowany: 2015-05-08
Posty: 9
Punktów :   

Re: słodycze - jak się opanować ?

Ja wciąż staram się zamienic ten nawyk na owoce ale nie zawsze mi wychodzi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Samochody policyjne mieszkania Poznań bez pośredników koparka Złotów animp shaiya Sasino hotel