Forum dyskusyjne o szkole

Forum dyskusyjne o szkole

  • Nie jeste¶ zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2014-11-14 21:55:57

Jesion

***

Zarejestrowany: 2014-07-16
Posty: 10
Punktów :   

j±kanie u dziecka

Jak wiadomo 'praca' z dzieckiem od najmłodszych lat pomaga unikn±ć problemu z j±kaniem. Film o walce z j±kaniem dostał nawet cztery Oscary.
Nasz± walkę z j±kaniem trzeba rozpocz±ć od znalezienia odpowiedniego logopedy.
Eksperci szacuj±, że zaburzenia mowy pojawiaj± się u ok. 70-80 proc. małych dzieci. W niesprzyjaj±cych warunkach naturalna dla nich niepłynno¶ć może się przerodzić w tzw. j±kanie pierwotne, wczesnodziecięce, a to z kolei ok. ósmego roku życia - w j±kanie wtórne, które - nie leczone - towarzyszy aż do ¶mierci. Je¶li jednak rodzice odpowiednio wcze¶nie zareaguj± i podejm± zalecone przez specjalistów działania, problemu można unikn±ć.
---------------------------
więcej czytaj na : http://www.doz.pl/czytelnia/a6151-Logop … d_jakaniem

Offline

 

#2 2015-03-18 20:27:55

mool

***

Zarejestrowany: 2014-07-19
Posty: 6
Punktów :   

Re: j±kanie u dziecka

Je¶li chodzi o j±kanie to ja się nie znam za bardzo, ale... Słyszałem, że dobrym sposobem na pozbycie się tej przypadło¶ci, a przynajmniej na walkę z ni± (u dzieci) jest ¶piewanie różnych piosenek. Akurat miałem taki przypadek w rodzinie i wiem że pomogło ¶piewanie takich zwykłych kołysanek (razem z dzieckiem oczywi¶cie) - http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwo … e-dwa.html Najlepiej żeby repertuar byl dobrze znany maluchowi (piosenka np. z dobranocki, ulubionej kreskówki) - nie wiem czy to jest jako¶ potwierdzone naukowo, ale my¶lę że warto sprawdzić, bo to w sumie nic nie kosztuje, a może pomóc. Tak mi sie przynajmniej wydaje, choć pewnie u każdego może być inaczej.

Offline

 

#3 2015-04-14 14:15:56

jopik

***

Zarejestrowany: 2015-04-14
Posty: 8
Punktów :   

Re: j±kanie u dziecka

Miałem kolegę w dzieciństkie który się dużo j±kał lecz rególarne lekcje w logopedy bardzo mu pomogły i teraz już nie ma ¶ladu po jakim¶ zaj±knięciu


Oszczędne kotly na biomase !

Offline

 

#4 2015-05-12 12:16:16

sivir

***

Zarejestrowany: 2015-05-12
Posty: 6
Punktów :   

Re: j±kanie u dziecka

Pewnie wy¶lij do dobrego logopedy i nie bedzie problemu


____________________
Polecam obóz windsurfingowy !

Offline

 

#5 2015-05-18 08:54:00

sunny

***

Zarejestrowany: 2015-05-18
Posty: 10
Punktów :   

Re: j±kanie u dziecka

Tak logopeda lub kto¶ z dużo inteligencj± emocjonaln± aby móc mu wytłumaczyć ja kto działa





__________________
Profesjonalny Kardiolog Kraków .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora