Forum dyskusyjne o szkole

Forum dyskusyjne o szkole


#1 2006-08-28 22:32:22

videl_14

***

Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 3
Punktów :   

Problem.

Mam problem. Większość mojej klasy, nie lubi kujonów. Jak jakaś osoba z naszej klasy jest kujonem, to zazwyczaj się ją wyzywa od kujonów lub się za nią nie przepada. I w tym problem. Ja sądze że jestem lubianom osobą, uczę się ale nie cały czas i mam dobre stopnie. Ale boję się że jak zaczne się uczyć tak pożądnie, i  będe mieć same 5 i 6 to moja klasa weżnie mnie za kujona i przestanie mnie lubić.Ja tego nie rozumie, jakaś osoba jest bardzo fajna, a dużo się uczy to obracają się inni przeciwko niej.Moja ciocia sądzi i bacia też że jestem bardzo zdolna, tylko niechciało mi się uczyć a teraz postanowiłam, że zacznę się uczyć. W 2 półroczu 1 klasy gim. zaczęłam się uczyć z histori i spodobało mi się to i do domu przynosiłam same 5.Miałam 7 razy po 5 i tylko 2 razy po 4. Od tej pory polubiłam przedmioty humanistyczne.A  z polskiego wysłałam 3 prace i zaczęłam od tej pory pisać wiersze. Na koniec jak wachała mi się ocena z polskiego z 4 na 5 to pani dała mi za te prace że wysłałam  6 i dostałam 5 na koniec.

Offline

 

#2 2006-08-28 23:19:20

berniko

(!)(!)(!)

Zarejestrowany: 2006-06-28
Posty: 128
Punktów :   

Re: Problem.

Brzydko mówiąc... olej klasę. Do szkoły chodzi się po to żeby się uczyć.
Jednak nie jest miło kiedy inni tak o tobie myślą.
Podam przykład. Mam pewną koleżankę, Monikę. Ma najlepsze stopnie w klasie. Ogólna opinia na jej temat-kujon. Dlaczego? Otóż na to nie wpływają same jej stopnie, ale także to jak podchodzi do sprawy szkoły, nauczycieli i nauki. Uczy się dobrze-nic do tego nie mam, może sobie mieć nawet same 6, ale za to ludzi denerwuje jej sposób podejścia do tej nauki. Jak dostanie dobrą ocenę, to ciągle o tym gada, w kółko to samo. Kiedy pochwali ją nauczyciel, to ma podnietę przez cały dzień i nie można z nią wytrzymać. Ja rozumiem powiedzieć raz czy dwa, wspomnieć o sprawdzianie, że dostałam dobrą ocenę i bardzo się cieszę, ale bez przesady! Tak samo z nauczycielami, ciągle się do nich podlizuje i podoba jej się że jest puilkiem jednej nauczycielki.
Wniosek z tego taki, że masz prawo uczyć się bardzo dobrze i dostawać same szóstki, ale podchodź do tego w sposób naturalny. Każdego drażni kiedy ktoś nie może zapomnieć, jaką to on dostał dziś świetną ocenę. Po prostu nie rób zamieszania z powodu swoich ocen. Bądź sobą i zachowuj się naturalnie
Taka moja rada.
A jeśli ktoś miałby do Ciebie wąty, że masz ochotę uzyskiwać dobre stopnie, to problem tkwi tylko i wyłącznie w nim. I Ty nie masz na to wpływu

Pozdrawiam


||||||||||||||| 23% ładowanie sygnatury, proszę czekać...
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| 100% sygnaturę załadowano.

www.pierzaste-i-futrzaste.blog.onet.pl ==> mój blog o papugach i kotach

Offline

 

#3 2006-08-29 09:37:30

Niki

Administrator

Zarejestrowany: 2006-06-13
Posty: 252
Punktów :   

Re: Problem.

U mnie w klasie było pięc osób które bardzo dobrze sie uczyły a co z tego powstało? Dwa kujony. A otóż dlaczego? Dlatego, że przed lekcją przeżywali, uczyłem/łam się cały dzień wczoraj nie wiem czy umie, weź mnie przepytaj. Na lekcji proszę pana, proszę pana ja sie chce zgłosić. A jak dostanie piątkę - wielki uśmiech na twarzy, burak rasowy, chwalipięta, ipt. Po lekcji przeżywa ach jakm to było trudno, szczególnie jak zadał mi to trudne pytanie bla bla, ale mam pięc och jak się cieszę!   A jak dostanie ocene niższą np. 4 co mnie bardzo denerwuje- idzie się pytać dlaczego tak a nie inaczej i czy może to poprawić! A jeszcze gorzej gdy dostanie 3- twarz zasłonięta a pod włosami ściakają łzy. I to rasowe kujony w naszej klasie. Lubieliśmy ich, ale kujonami byli, i czasami się śmiałyśmy- Oooo Tomek dostałeś 3 co teraz zrobisz. Lub coś typy- ha! Ha! Tomek dostał 1 nie wiem, ale mnie to cieszyło, bo mnie wkurzał tym lizaniem sie i zdobywaniem dobrych ocen. Ale to było tylko między mną i kilkoma koleżankami, i tylko myśmy sobie tak gadały.

Moja rada- poprostu się ucz, rób zadania a jak nauczyciel cie zapyta to odpowiadasz potem dostajesz 5 i siadasz do ławki jak nigdy nic. Oczywiście możesz się zgłasać, ale nie podlizywać do nauczycieli, no chyba, ze w jakiś humorystyczny sposób jak to czasami u nas w klasie robili "A wie pani jak pani dzisiaj ślicznie wygląda, to światło czyni cuda z pani włoasami, może nie być kartkówki"
A no i jak ktoś cię poprosi żebyś dała odpisać zadanie to daj, bo potem mogą zacząć gadać, że sie wycfaniłaś, uczysz się i nawet zerżnąć nie dasz, a z reguły lubią osoby które im pomagają w nauce czyli np. wybawiają od jedynki za brak zadania

Wątek przeniosłam do "nauczyciele i uczniowie"


Zapraszam na Strone O Zeberkach
http://ozeberkach.w.interia.pl/inne/buttonik.gif

Offline

 

#4 2006-08-31 01:22:56

videl_14

***

Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: Problem.

Ja nie jestem kujonem. Ja chce się zacznąć uczyć,ale boję się że mnie klasa oleje. Ja się nie podlizuje i się nie chwale ocenami. Miałam dobre oceny, ale chce teraz miec czerowny pasek w 2 gim. i w poźniejszych  klasach.Niki ja tak robie jak ty opisałaś w tym pozytywnym zachowaniu. Cały rok w 1 gim. dawałam kumplom i kumpelą zjechać zadania bez żadnego marudzenia. Jestem wesołom osobom i wszystkich lubie.Ale ciągle się boje jak zaczne się naprawde uczyć. Pozdrawiam cię Niki i dziękuje za szczerość.
P.S ja bardzo dużo razy wybawiałam kolegów i koleżanki od 1.Jak chciałaś by pogadać oto moje gg:7540461.Możesz zagadać.

Ostatnio edytowany przez videl_14 (2006-08-31 01:29:38)

Offline

 

#5 2006-08-31 12:10:55

Marzenka

(!)(!)(!)

Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 144
Punktów :   

Re: Problem.

Hmmm.... mam chyba (albo miałam ) taki sam problem. Uczyłam się dobrze, nawet bardzo dobrze, bo zawsze byłam pierwsza w klasie. I przez to wiele osób uważało, ze jestem kujonem. Tylko, że jest zasadnicza różnica między osobą, która uczy się, bo ma na to ochotę i chce tego, a kujonem: Kujon uczy się przede wszytskim dla ocen, nie ma własnego zdania, nie posiada wyobraźni i tylko recytuje regułki z pamięci. Osoby taka jak ja, albo Ty uczymy się, bo to się nam podoba, bo wiemy, ze wiedza jest ważna. A osoby pokroju Twojej klasy... Więc wydaję mi się, że oni po prostu zazdroszczą osobom dobrze uczącym się. Osoby, które najgłośniej napiętnują najbardziej przeżywają nasze sukcesy. Myślisz, ze oni nie chcieliby znaleźć się na miejscu tych "kujonów"? Czy nie chcieliby chwalić sie pięknym świadectwem i swoją wiedzą? Jestem pewna, że tak! Dlatego ucz się i nie zważaj na klasę. Bądź normalną osobą. Jeżeli ktoś poprosi Cię o pomoc, to zrób to (oczywiście w granicach rozsądku- nie po to pracowałaś nad tym, żeby teraz ktoś tak to po prostu przepisywał). Bądź fair, nie wywyższaj się. Jeżeli klasa uzna Cię za kujona to trudno. Ty będziesz miała czyste sumienie. I pamiętaj: Ucząc się nie robisz nic złego! Pozdrawiam i życzę sukcesów

Offline

 

#6 2007-06-13 18:09:44

Xvid

***

Zarejestrowany: 2007-06-13
Posty: 16
Punktów :   

Re: Problem.

a u mnie w klasie to na mnie mówią  'pedał' (( ale ja nie jestem homoseksualista, i nie jestem silny a to powoduje że nie umiem się obronią... a u nas w szkole to tylko siłą można... naszczęście za rok ide do nowej szkoły... i nie tylko w szkole mówią tak na mnie... mówią tak jeszcze poza szkoła, to jest nie do wytrzymania staram sie ich ignorować ale to nie działa pomóżcie!!!

hellp

Offline

 

#7 2007-06-24 18:16:18

Marzenka

(!)(!)(!)

Zarejestrowany: 2006-07-22
Posty: 144
Punktów :   

Re: Problem.

Pewnie jesteś w gimnazjum, co? To najgłupszy okres... Miej to w nosie. Co byś nie powiedział oni i tak będą wiedzieli swoje. Tak po prostu... Żadne argumenty do nich nie dotrą. Nawet super tekst bnie pomoże, zbagatelizują go... Trzeba przeczekać, nie ma wyboru...

Offline

 

#8 2007-07-04 07:26:59

Kinga

Moderator

Zarejestrowany: 2006-06-19
Posty: 104
Punktów :   

Re: Problem.

Xvid, czyżbyś był emo? Nie żebym miała coś przeciwko, ale najczęściej tacy są nazywani "pedałami". Eh, ale to jest wina chorego, nietolerancyjnego otoczenia, bo każdy ma prawo do swojego stylu, ale nie każdy potrafi to zrozumieć. Szkoda...

Offline

 

#9 2008-06-12 20:28:36

mixikixi

***

Zarejestrowany: 2008-06-10
Posty: 3
Punktów :   

Re: Problem.

hmmm... nie jest to wieli problem, ale trochę trudny... Ja uważam, że powinnaś się uczyć jak chcesz... Jak chcesz się dobrze uczyć to się ucz i nie zwracaj uwagi na swoją klasę... Bo uczysz się dla siebie a nie dla nich a po za tym każdy ma prawo być takim jakim jest i uczyć się tak jak tylko najlepiej potrafi, a nie dostosowywać się ,,na chama" do jakiejś grupy (klasy)... Ja bardzo nie lubię jak ktoś mówi o mnie kujon,ale ja nim nie jestem choć mam dobre stopnie to w domu praktycznie w ogóle się nie uczę:>:>








Chodziłam z chłopakiem ze swojej klasy no i z nim zerwałam, a on nadal czuje do mnie mięte... Już mnie denerwuje swoim zachowaniem, bo cały czas się na mnie gapi... jak tylko coś powie to od razu wzrok na mnie i czeka na moją reakcje... Na komersie zadedykował mi piosenkę i zaprosił do tańca... nie odmówiłam, a może to był błąd... bo tańczyliśmy sami na sali wszyscy się patrzyli jeszcze nam fotki robili.... byłam wściekła jak nie wiem co... i teraz wszyscy z klasy mówią mi, że teraz to głupio byłoby go traktować tylko jak kolegę po takim czymś... a mnie to nie rusza... dla mnie on jest przeszłością i chciałabym się od tej przeszłości oderwać, ale nie potrafię... ostatnio jak pisaliśmy na gg to powiedziałam mu, że go nie lubię, ale co to da??????? Dajcie mi jakąś radę... Ja już mam go dosyć:(

Ostatnio edytowany przez mixikixi (2008-06-12 20:37:17)

Offline

 

#10 2009-03-20 14:37:14

kasisek

***

Zarejestrowany: 2009-03-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: Problem.

Takie osoby powinoo sie olewać. Są głupie- niech lecą na samych dwojach j jedynkach, zobaczymy jak daleko z tym zabrną i kto będzie miał lepiej w zżyciu ? ten kujon, czy osoba ktora teraz się z niego nabija. otóż odpowiedź jest prosta i każdy potrafi sobie na nią odpowiedzieć... :] I do szkoły się chodzi po to, zeby coś z tego umieć, rozumieć ... Co prawda ja osobiście Do kujonów nie należe ale jesli miała bym mieć same 6 i 5 to wiadomo że bym chciała. Jestem licha z przedmiotow  ' scisłych ' typu matematyka fizyka, czy tez chemia i mam z nich 2 czy tez 3 ale przeciez nikt nie moze  mieć telantu do wszytskiego. jest się w czymś gorszym i lepszym . :]

Offline

 

#11 2009-05-07 17:37:25

misery

***

Zarejestrowany: 2009-05-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Problem.

moim największym problemem jest biologia a właściwie nauczycielka - Mańka. ona jest nienormalna! ocenia nie po wiedzy tylko ubraniu, nazwisku czy po prostu jak jej się umyśli. taka anka z mojej klasy ma kolczyk w nosie i ona raz to dojrzała i od tamtej pory anka jest zagrożona. moja przyjaciółka z kolei to już całkowicie miała przerąbane bo mańka bez powodu wywróciła na nia oczy i stawiała same banie chociaż pisała ponad temat. W końcu ona się wkurzyła i poszła z tym do wychowawczyni ale ta jej powiedziała że " to jest nauczyciel z długim stażem i nic nie mozna zrobić". Przecież to jest chore! żeby nauczyciel nie oceniał za wiedzę. nigdy nie mam pewności jaką dostanę ocenę chociaz wiem że umiem na 5. już nie wspomnę o tym że humor to jej się zmienia co pięć minut. nigdy nie mówi po imieniu albo chociaz nazwisku tylko zawsze "laluniu" albo "o ty brzydka". ja z nią już psychicznie nie wytrzymuję. na szczęście jeszcze tylko rok. jakbym miała zdawać biologię na maturze to chybabym się zabiła...

Offline

 

#12 2009-06-10 16:29:55

misiek3204

***

Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Problem.

Cześć, mam na imię Kasia. Chodzę do 6 kl. podstawowej i mam problem. Do zakończenia roku szkolnego został tydzień a ja jestem zagrożona z dwóch przedmiotów(matematyka,J angielski). Z matematyki mam średnia 1,02, a z J angielskiego 1,03. i ty mój problem bo chyba nie mam szans tego poprawić. i w tej sprawi mam pytanie czy jak mam ocene nie dostateczną to przejde z podstawówki do gimnazjum? Bo jak myślałam nad tym i jak nie przejde to popełnie samobujstwo.Proszę pomuszcie mi !!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora