Forum dyskusyjne o szkole

Forum dyskusyjne o szkole


#1 2011-09-20 20:34:26

Emer

***

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 2
Punktów :   

Słaby uczeń

Jestem Gospodarzem klasy i mamy w klasie takiego gościa co jest cichy i zamknięty w sobie przez co wszyscy mu dokuczają. Wychowawczyni kazała mi coś z tym zrobić, ale ja nie wiem co rozmowy nic nie dają. To co mogę zrobić??

Offline

 

#2 2011-10-18 20:51:12

mozartus999

***

Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Słaby uczeń

Jeśli chłopak jest po prostu cichy sam w sobie to właściwie nic nie zrobisz. Jeśli ma jakiś powód - co innego. Możesz od czasu do czasu zapytać go jak leci, jak minął weekend, ogólnie rzecz biorąc - powoli robić pozory propozycji nieco bliższej znajomości. Jeśli koniecznie nie chcesz się z gościem kolegować, nie nękaj go tymi pytaniami, bo się rozkręci i nie będzie chciał się od Ciebie odczepić (jestem właśnie w takiej sytuacji ). Jedyną metodą jest zwyczajna próba zagadania.
Spróbuj też zapytać kiedy np.: ma urodziny. Jeśli tego dnia przyjdzie do szkoły (o ile nie będzie to weekend) zaśpiewajcie mu "sto lat" albo po prostu złóżcie życzenia (jako klasa).
W podstawówce chodził do naszej klasy koleś, którego dokładnie tak samo można opisać. Niestety jemu nawet rozmowy z psychologami nie pomagały, ale on w ogóle zachowywał się jakoś dziwnie .

P.S. Ile ma lat? To też jest ważne.

Offline

 

#3 2011-10-20 08:15:00

Emer

***

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 2
Punktów :   

Re: Słaby uczeń

Ma 14 lat. Rozmawiam z nim trochę jak jest okazja, ale to nie pomaga w tym co inni mu robią. Z tamtymi też rozmawiałem, mają uwagi rozmowy z pedagogiem i P. Dyrektor za sobą i nic. Chyba nic się nie da zrobić

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora